İncele
Online Randevu
online appointment
Your Name
Your Surname
Your Phone Number
Your E-mail Address
Your Message
online appointment
TR | EN
online appointment
Eskişehir Ameliyatsız Burun Estetiği

Eskişehir Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız burun estetiği, burun fonksiyonel olarak bir sıkıntı taşımıyor ancak estetik olarak düzeltilmesi talep ediliyorsa genellikle tercih ettiğimiz bir yöntemdir. Nefes alma problemi olduğunda ya da herhangi bir fonksiyonel sorun olduğunda genellikle cerrahi yöntemler tercih edilmektedir.

Ameliyatsız burun estetiği, burun fonksiyonel olarak bir sıkıntı taşımıyor ancak estetik olarak düzeltilmesi talep ediliyorsa genellikle tercih ettiğimiz bir yöntemdir. Nefes alma problemi olduğunda ya da herhangi bir fonksiyonel sorun olduğunda genellikle cerrahi yöntemler tercih edilmektedir. Ameliyat olmadan burun görüntüsünün düzeltilmesi genellikle, eğer burun ucu düşüklüğü varsa ya da burnun üstündeki kemikte hafif bir köprüleşme, kemerli görünüm varsa gerçekleştirilebilir. Hyaluronik asit dolgular kullanılarak bu yöntem genelde uygulanmaktadır. Eskişehir ameliyatsız burun estteiği, ortalama etkisi 1-1.5 yıl bazen 2 yıla kadar devam edebilir. Dolgu uygulaması pratik bir yöntem olmakla birlikte herkes için uygun olmayabilir. Bu nedenle öncelikle hekimle, dolgu için yani ameliyatsız burun estetiği için kişinin uygun olup olmadığının değerlendirilmesi gerekir. Ortalama 10-15 dakika süren bu prosedür sonrasında hafif bir ödem belki çok hafif bir ağrı, kızarıklık olabilir. O da genellikle 2-3 gün içerisinde rahatlar. Yalnız her burun bu işlem için uygun olmayabilir,

İşlem Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

 Burun dolgusu sonrasında sert hareketlerden kaçınılmalı. Sertçe burnun silinmesi, maske kullanımı da şu son dönemde sıkıntı yaratabiliyor, en azından 1-2 günlük süreçte kişinin burnunu birazcık darbelerden, travmadan ve sürtünmeden koruması önemli. Yine her dolgu uygulamasında olduğu gibi ortalama bir 24 saat su değmemesi, alkol alınmaması ve ağır spor yapılmamasını tavsiye ediyoruz.

 

Etkisi Ne Kadar Sürer?

 Burun dolgusunun etkisi kullanılan malzemeye göre değişebilir. Kalıcı ürün kullanılması kesinlikle tıbben uygun değildir. Eriyebilir ürünler ya da bir sıkıntı olduğunda eritilebilir ürünler ki bunlar hyaluronik asit, çapraz bağlı hyaluronik asit dolgulardır, tercih edilmektedir. Etki süresi 1 ila 2 yıl arasında kişiden kişiye, ürüne göre değişebilir.

 

Ameliyatsız Burun Estetiğinin Fiyatları

Ameliyatsız burun estetiği son dönemde çok tercih edilmekte. Bu tercih sebebi olmasının nedenlerinden biri belki maliyet olabilir, sonuçta ameliyata göre biraz daha kolay ulaşılabilir bir teknik ve ortalama iki yıl kullanılabileceği için hastalar tercih ediyor. Yine aynı zamanda hasta “eğer burnumun yeni halini sevmezsem, beğenmezsem geri dönüşü olan bir yöntemle bunu önceden bir deneyimlemek istiyorum” şeklinde de ifade edebilir, çünkü ameliyat daha kalıcı bir sonuç veriyor. Hasta memnun olmadığında ya da eski halini istediğinde geri dönüş her zaman mümkün değil ama dolguda böyle bir riskimiz yok. Dolgu kendi kendine zamanla da eriyebilir ve hatta hasta sevmedi diyelim bunu eritebilme şansımız da var ve ulaşılabilir, kısa sürüyor, maliyet açısından da uygun ve zaman olarak da hani bir downtime dediğimiz iyileşme süreci dolgularda gerekmiyor hani bir ameliyattaki 1 hafta 10 günlük şişlik, işte çürüme vesaire gibi sorunları dolguda genellikle yaşamıyoruz, yaşasak da 1-2 gün içerisinde geçecek kadar kısa sürmekte. Eskişehir ameliyatsız burun estetiği için kliniğimizden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 

Saç Kök Hücre Tedavisi
Saç Kök Hücre Tedavisi

Saç kök hücresi tedavisi, özellikle saç kıllarını ihtiva eden bir deri örneğinin alınmasıyla uygulanır.

View
Bölgesel İncelme Çeşitli Tedavi Yöntemleri
Bölgesel İncelme Çeşitli Tedavi Yöntemleri

Fazla kilolar son dönemde hepimizin çok yaşadığı bir problemdir.

View

Contact

We are happy to hear what you want to tell us and to offer the treatments you need.
You can request an appointment via our online appointment form.

Book An Appointment Online

Adres
Hoşnudiye Mah. 770.Sokak
Cassaba Modern B Blok No:401
Tepebaşı Eskişehir Show on Map
Contact Form
Your Name
Your Surname
Your Phone Number
Your E-mail Address
Your Message